Rower z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularną formą aktywności. Polacy jeżdżą coraz więcej i coraz dalej. Jakie miejsca warto odwiedzić będąc w Dźwirzynie? Oto kilka naszych propozycji:

 

DŹWIRZYNO I OKOLICE

 

DŹWIRZYNO – GRZYBOWO – KOŁOBRZEG (11 KM/45 MIN) – Asfaltowa ścieżka rowerowa biegnie malowniczymi lasami wzdłuż brzegu morza Bałtyckiego od miejscowości Dźwirzyno w kierunku Kołobrzegu przez byłe tereny wojskowe wzdłuż morza Bałtyckiego z dala od zgiełku miasta. Ścieżka kończy się w zabytkowym parku im. Jedności Narodowej w zachodniej części Kołobrzegu.

 

DŹWIRZYNO – ROGOWO – MRZEŻYNO (8 KM/30 MIN) – Trasa przebiega w nieznacznej odległości od morza. Wiedzie głównie przez las. Po drodze podziwiać możemy nie tylko Bałtyk, ale również bardzo malownicze Jezioro Resko.

 

SZLAK BOCIANICH GNIAZD (20 KM/2 GODZ.) – Rozpoczyna się w Dźwirzynie i biegnie przez miejscowości: Karcino – Sarbia – Drzonowo – Nowogardek, Głowaczewo z powrotem do Dźwirzyna.

 

RESKO PRZYMORSKIE

SZLAK WOKÓŁ JEZIORA RESKO PRZYMORSKIE (35 KM/3 GODZ.) – Wkoło jeziora Resko biegnie malownicza trasa rowerowa. Rozpoczyna się w Dźwirzynie. Prowadzi przez Karcino – Bieczyno – Gorzysław – Mrzeżyno – Rogowo z powrotem do Dźwirzyna.

 

KOŁOBRZEG I OKOLICE

NADMORSKA MIĘDZYNARODOWA TRASA ROWEROWA (30 KM/2 GODZ. w jedną stronę) – Dźwirzyno – Grzybowo – Kołobrzeg – Bagicz – Sianożęty – Ustronie Morskie